Zaproszenie "Falenicka zbiórka elektrośmieci"

Szanowni Państwo!

24 marca 2024r. (niedziela) w godz. 10:00-14:00, radne Dzielnicy Wawer Agnieszka Wójcik i Sandra Spinkiewicz, zapraszają na "Falenicką Zbiórkę Elektrośmieci", która odbędzie się na parkingu przy Wawerskim Centrum Kultury filia Falenica. Tego dnia za oddane elektrośmieci otrzymacie sadzonki drzew oraz inne eko-gadżety.

Przy okazji niniejszego wydarzenia, zachęcamy wszystkich do zrobienia porządków w domowych szufladach, szafkach, czy też strychach i piwnicach.

Oddajmy chomikowany zużyty sprzęt do recyklingu, bez względu na to, czy jest to stara lodówka, czy też niedziałająca elektryczna szczoteczka do zębów.

Zebrane elektrośmieci, zostaną wymienione na pomoce edukacyjne, które doposażą nasze wawerskie placówki oświatowe.

Przybyłych gości zapraszamy na drobny poczęstunek. Uczestników wydarzenia zapraszamy również na kreatywne warsztaty recyklingowe, występy uczniów z wawerskich szkół i przedszkoli, a także warsztaty pszczelarskie z degustacją miodów oraz wiele innych atrakcji.

Wydarzenie wspierają: WCK filia Falenica, Nadleśnictwo Celestynów, Urząd Dzielnicy Wawer, "Z ula fanty"

Czy wiesz, że: Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4j3eq07s3