Świeć blaskiem z odblaskiem

Masz już odblask przypięty do plecaka, torby, kurtki? Jeśli nie, 4 grudnia br. Straż Miejska m.st. Warszawy i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie po raz dziewiąty rozpoczną akcję profilkatyczno-edukacyjną „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

Ponad 20 000 odblasków na choinkach, które pojawią się w 35 punktach na terenie Warszawy. W Wawrze choinka stanie w Wydziale Obsługi Mieszkańców.

Na choinkach, dostarczonych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie, zostaną zawieszone kolorowe odblaski. Każdy przechodzień będzie mógł zdjąć odblask zawieszony na świątecznym drzewku i zabrać go dla siebie lub swoich bliskich.

Ideą akcji jest promowanie pozytywnego wpływu odblasków na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Prawidłowo umieszczony odblask na ubraniu czy pojeździe (rowerze, hulajnodze lub wózku dziecięcym) zwiększa w znacznym stopniu widoczność po zmroku. Szczególnie w szare i pochmurne dni możemy nie być widoczni dla innych użytkowników drogi. Ten świecący element może uratować życie, gdyż zwiększa widoczność pieszego na drodze do co najmniej 150 metrów.

Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Świeć blaskiem z odblaskiem” potrwa do 8 grudnia br.