Tel: 22 615 75 45
p84@edu.um.warszawa.pl

Rekrutacja

Zgodnie z harmonogramem 12 maja 2020 r. o godz.13.00 w przedszkolach i w szkołach podstawowych publikowane będą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Informacja o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu kandydata będzie również dostępna dla rodziców w systemie rekrutacyjnym, po zalogowaniu się na koncie dziecka.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 12 do 20 maja br. (do godz. 16.00) potwierdzają wolę zapisu do przedszkola/szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Wolę zapisu można potwierdzić:

• elektronicznie w systemie rekrutacyjnym - po zalogowaniu się na konto kandydata, należy ,,kliknąć” przycisk "Potwierdź wolę zapisu w placówce” (instrukcja dla rodziców będzie dostępna w systemie rekrutacyjnym)

lub

• przesyłając skan/zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy przedszkola do której dziecko zostało zakwalifikowane. p84@edu.um.warszawa.pl

Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga przesłania na adres mailowy przedszkola/szkoły skanu/zdjęcia potwierdzenia.

Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego/klasy I jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.

Elektroniczny system rekrutacji zjaduje się po adresem:

W piątek 22 maja br. w przedszkolach i szkołach podstawowych  (również na stronach internetowych tych placówek) zostaną wywieszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Informacja ta będzie również dostępna w systemie rekrutacyjnym, po zalogowaniu się na koncie dziecka.

Postępowanie odwoławcze rozpocznie się w piątek 22 maja br.

Zgodnie z art. 158 ust. 6 – 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
(Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.):

1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzice/prawni opiekunowie mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej w przedszkolu/szkole z wnioskiem o sporządzanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka.
  2. Komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodziców/prawnych opiekunów.
  3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice/prawni opiekunowie mogą wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
  4. Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie
    7 dni od dnia otrzymania odwołania.
  5. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

Odwołania można przesłać na adres e-mail placówki p84@edu.um.warszawa.pl. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

Do pobrania:
1. NOWY Harmonogram rekrutacji - plik do pobrania
2. Zasady rekrutacji - plik do pobrania
3. Kryteria rekrutacji - plik do pobrania
4. Kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata - plik do pobrania
5. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 - plik do pobrania
6. Oświadczenie o wysokości dochodu - plik do pobrania
7. Oświadczenie - plik do pobrania
8. Deklaracja potwierdzenia woli zapisu dziecka - plik do pobrania

Wszystkie informacje zamieszczone na stronie Przedszkola dotyczące rekrutacji są pobrane ze strony Biura Edukacji m. st. Warszawy http://edukacja.warszawa.pl/.

Przedszkole nr 84 „Promyk” w Warszawie

tel: 22 615 75 45