Projekty i akcje edukacyjne

„Cała Polska czyta dzieciom”

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, wrażliwych i szczęśliwych ludzi.
Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!
Do akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” – której głównym celem jest zachęcanie dzieci do częstszego obcowania z książką oraz do wspólnej lektury z rodzicami – włączyło się również nasze Przedszkole.
Czytanie książek przez osobę dorosłą jest efektywną zachętą dla dzieci do samodzielnego czytania, a także niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na związek emocjonalny
z osobą czytającą. Dlatego też my, jako nauczyciele i pedagodzy, staramy się czytać dzieciom jak najwięcej oraz włączać do tego programu całe rodziny.

Rozbudzanie zainteresowania do czytelnictwa u dzieci służy m.in.:
• rozwijaniu dziecięcej wyobraźni i uczuć
• rozwijaniu mowy i aktywności intelektualnej
• rozwijaniu bliskiego kontaktu z osobą czytającą
• wypracowaniu nawyku głośnego czytania w gronie rodziny
• wdrażaniu dzieci do postrzegania książki jako źródła przeżyć i emocji
• zapoznaniu dzieci ze sposobem korzystania z biblioteki i czytelni oraz z właściwym zachowaniem się podczas przebywania w nich
• wdrażaniu do uważnego słuchania czytanego tekstu
• nabywaniu umiejętności wyrażania własnych emocji związanych z przeczytanym tekstem, oceniania postępowania bohaterów

Aby osiągnąć te cele, nasze Przedszkole w ciągu całego roku
będzie realizowało założenia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zapraszamy wszystkich do czytania dzieciom w naszym Przedszkolu!

Program Żywiec Zdrój „Mamo, Tato wolę wodę!”

Celem programu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dzieci i ich rodzin , zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

W każdej z grup przez cały rok będą realizowane zajęcia dotyczące zagadnień związanych z wodą, m.in. obieg wody w przyrodzie, woda w żywieniu, higiena.

Serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa!

Jedz owoce i warzywa - w nich największa moc sie skrywa!

Akcja IRYS

Ogólnopolski projekt edukacyjny Gramy zmysłami