Tel: 22 615 75 45
p84@edu.um.warszawa.pl

Opieka wakacyjna

Drodzy Rodzice,

Uprzejmie informujemy, że przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie w dniach: 12 - 31 sierpnia 2020r. (przedszkole nieczynne), w pozostałych dniach lipca i sierpnia przedszkole będzie czynne zgodnie z wytycznymi, przekazywanymi na bieżąco przez MEN i GIS.

W chwili obecnej do odwołania pracujemy w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 4 maja 2020r. oraz Ministra Edukacji Narodowej.

2 czerwca 2020r.

Funkcjonowanie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w lipcu i sierpniu 2020r.

Poniżej publikujemy wykaz terminów przerw w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w lipcu i sierpniu 2020r.

Poza ustalonymi przerwami przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach w okresie zbliżających się wakacji będą prowadziły zajęcia dla dzieci.

Terminy pracy i przerwy w działalności poszczególnych placówek zostały uzgodnione przez dyrektorów z radami rodziców.

Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących zagrożenia epidemicznego.

Harmonogram przerw przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach m. st. Warszawy znajdują się na stronie Biura Edukacji. http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne/22278_przedszkola-i-oddzialy

27 kwietnia 2020r.

Zmiana organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w lipcu i sierpniu 2020 r. Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i przy braku wytycznych ze strony rządowej, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przy ewentualnym otwarciu placówek, zmieniamy  organizację pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.

Jeśli przepisy na szczeblu krajowym umożliwią otwarcie placówek oświatowych, to w lipcu i sierpniu 2020 r. dzieci będą mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. Przez okres 2,5 tygodnia placówki pozostaną zamknięte. Terminy pracy i przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych placówek zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

W celu zapewnienie dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek.

Dotychczas stosowana w m.st. Warszawie organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.

Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie lipiec – sierpień 2020 r. zostanie opublikowana w drugiej połowie maja br.

Do pobrania:
1. Terminy przerw w funkcjonowaniu wawerskich przedszkoli -plik do pobrania
2.

Terminy przerw w funkcjonowaniu wawerskich oddziałów przedszkolnych

w szkołach podstawowych

-plik do pobrania

Wszystkie informacje zamieszczone na stronie Przedszkola dotyczące rekrutacji są pobrane ze strony Biura Edukacji m. st. Warszawy http://edukacja.warszawa.pl/.

Przedszkole nr 84 „Promyk” w Warszawie

tel: 22 615 75 45