Uprawnienia dzieci do ulg

UPRAWNIENIA DZIECI DO ULG ZA PRZEWOZY ŚRODKAMI LOKALNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO W M.ST. WARSZAWIE

Do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie uprawnione są:

• dzieci od urodzenia do 30 września w roku kalendarzowym w którym kończą 7 lat,
  • uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenie m. st. Warszawy oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkujący na terenie m. st. Warszawy - na podstawie imiennego uprawnienia do bezpłatnych przejazdów,
  • uczące się dzieci z rodzin, w których jest czworo i więcej dzieci, zamieszkałych na terenie m.st. Warszawy, nie dłużej niż do 30 września roku kalendarzowego, w którym kończą 21 rok życia - na podstawie imiennego uprawnienia do bezpłatnych przejazdów.

Utrata uprawnień przez jedno z dzieci nie pozbawia pozostałych nabytych uprawnień.

Dowód uprawnień do bezpłatnych przejazdów, w formie imiennej karty, wydaje Zarząd Transportu Miejskiego po przedłożeniu dowodów stwierdzających spełnienie warunków uprawniających do ulg.

Stosowne zaświadczenia wydaje dyrektor przedszkola.

Podstawa prawna: